Новини 2023


Екскурсії у Виставковому залі проводяться за попереднім записом.

Кількість екскурсантів
від 3 до 15 осіб.

Заявки приймаються за телефонами:

067-750-75-09; 057-752-70-19

Карта прохождения Миротворческого проекта МЦР “Пакт Рериха. История и современность”

29.12.2023 Відеопрограма «Сароджіні Найду. Коли в хаті важко, тоді звертаються до жінки».

На ютуб каналі Культурного Центру імені М.К. Реріха розміщено програму, присвячену видатній поетесі та громадській діячці Індії, натхненниці жіночого руху, Сароджіні Найду: «Сароджіні Найду. Коли в хаті важко, тоді звертаються до жінки»". Програму проводить канд. тех. наук, доцент кафедри медичної та біологічної фізики і медичної інформатики Харківського національного медичного університету (ХНМУ) Андрій Солодовніков.

23.12.2023 Відеопроект "Реріхи й Україна". Випуск №4. А.І. Куїнджі».

На ютуб каналі Культурного Центру імені М.К. Реріха розміщено четвертий випуск Відеопроекту «Реріхи й Україна. М.Й. Мікешин, І.Ю. Рєпін, А.І. Куїнджі – учителі М.К. Реріха: А.І. Куїнджі». Програму проводить заступник директора Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха Наталія Міц.

17.12.2023 Презентація книги «Хрустальный мост детства» в Естонії.

У Таллінні, в Kodulinn, на зустрічі членів та друзів Естонського товариства Реріха відбулася презентація книги «Хрустальный мост детства» (2023 р.), яка дуже зацікавила присутніх. Автор книги – Тетяна Леонідівна Надточій, голова Правління Харківського Культурного Центру імені М. К. Реріха, педагог, письменник, член Всеукраїнської спілки «Конгрес літераторів України». Детальніше

16.12.2023 Фрагменти з книги Тетяни Надточій «Хрустальный мост детства».

На сторінках електронного журналу «Педагогика культуры» подано фрагменти з книги Тетяни Надточій «Хрустальный мост детства». Детальніше

11.12.2023 Відеопроект "Реріхи й Україна". Випуск №3. І. Ю. Рєпін

На ютуб каналі Культурного Центру імені М.К. Реріха розміщено третій випуск Відеопроекту «Реріхи й Україна. М.Й. Мікешин, І.Ю. Рєпін, А.І. Куїнджі – учителі М.К. Реріха: І. Ю. Рєпін» . Програму проводить заступник директора Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха Наталія Міц.

26.10.2023 Презентація книги Тетяни Надточій «Кришталевий міст дитинства»

У Харківському Культурному Центрі імені М. К. Реріха відбулася презентація книги Тетяни Надточій «Кришталевий міст дитинства» («Хрустальный мост детства»). Детальніше

28.10.2023 Лекція «Культурна спадщина, її місце у житті людини й механізми захисту Гаазької конвенції»

28 жовтня 2023 року в онлайн форматі відбулася лекція президента Австрійського Товариства Реріхів, Національного Комітету Пакту Реріха, генерального секретаря Австрійського комітету Блакитного Щита Лєйли Штробль за темою «Культурна спадщина, її місце у житті людини й механізми захисту Гаазької конвенції».

27.09.2023 Юлия Афанасьевна Мороз. Некролог

27 сентября 2023 года на 87 году жизни ушла в мир иной наша замечательная сотрудница Юлия Афанасьевна Мороз. Детальніше

23.09.2023 Зустріч, присвячена Міжнародному дню МИРУ (21 вересня) й акції "Дзвін Миру"

23 вересня 2023 року в онлайн форматі відбулася зустріч, присвячена Міжнародному дню МИРУ (21 вересня) й акції "Дзвін Миру". Культуролог Марина Логінова презентувала стислий огляд історії акції «Дзвін Миру» та показала матеріали з архіву Харківського Культурного Центру імені М.К.Реріха і Первомайського краєзнавчого музею щодо святкування Дня МИРУ попередніх років. Також було представлено відео відкриття виставки в ЮНЕСКО «Культура під ударом» за участю Першої леді країни Олени Зеленської, яка наголосила на необхідності збереження пам’яток культури і історії під час нинішньої війни в Україні, відзначивши культуру як «душу народу».

09.09.2023 Лекція «Юрій Реріх та Національний музей мистецтв імені Богдана й Варвари Ханенків (Київ)».

9 вересня 2023 року в онлайн форматі кандидат історичних наук з теми «Тибетський середньовічний трактат з теорії образотворчого мистецтва (дослідження, переклад, коментар, критичний текст)» Олена Дмитрівна Огнєва представила лекцію «Юрій Реріх та Національний музей мистецтв імені Богдана й Варвари Ханенків (Київ)». Лекція була присвячена роботі Юрія Миколайовича Реріха у Києві щодо атрибуції музейних предметів буддійського мистецтва з колекції Музею.

19.08.2023 Програма до 121-ої річниці від дня народження Юрія Миколайовича Реріха

В онлайн-форматі відбулася програма до 121-ої річниці від дня народження Юрія Миколайовича Реріха – видатного вченого- сходознавця, лінгвіста та енциклопедиста ХХ сторіччя, ім’я якого відомо у багатьох країнах світу. Він досконало володів понад 30 європейськими та азійськими мовами і діалектами, блискуче знав культуру Сходу, його релігію і філософію та представляв синтетичне направлення сходознавства. У програмі відбувся показ відеоматеріалів.

29.07.2023 Програма до 97-ої річниці від дня народження Людмили Василівни Шапошникової

В онлайн-форматі відбулася програма до 97-ої річниці від дня народження Людмили Василівни Шапошникової – академіка трьох академій, засновника та незмінного директора громадського Музею імені М.К. Реріха. У програмі відбувся показ відеоматеріалів. Учасники зустрічі поділилися своїми спогадами про незабутні зустрічі з Людмилою Василівною.

25.07.2023 15:30 Відбулася оглядова екскурсія для курсантів Національного університету цивільного захисту України.

Відбулася оглядова екскурсія для курсантів Національного університету цивільного захисту України.

25.07.2023 13:00 Відбулася програма для відвідувачів Основ'янського територіального центру.

Була проведена екскурсія «Картини М. К. Реріха, що присвячені Олені Реріх» та перегляд відеофільму «Елена Рерих. Штрихи к Портрету».

22.07.2023 Про головні храми Таллінна (Естонія) в онлайн-форматі розповіла культуролог Марина Логінова.

Про головні храми Таллінна (Естонія) в онлайн-форматі розповіла культуролог Марина Логінова.

09.07.2023 Відеолекція «Мозаїки Церкви Покрови Пресвятої Богородиці у с. Пархомівка Володарського району Київської області»

Youtube-канал Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха пропонує до перегляду цикл відеолекцій проекту «Реріхи та Україна», який розповідає про вклад членів родини Реріхів у культурну скарбницю України. Перший випуск – відеолекція «Мозаїки Церкви Покрови Пресвятої Богородиці у с. Пархомівка Володарського району Київської області» розміщена на нашому youtube-каналі. Програму веде директор Харківського культурного центру імені М.К. Реріха Тетяна Надточій.

28.05.2023 Відеолекція «Феномен Сашеньки Путря».

На youtube-каналі Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха розміщена відеолекція «Феномен Сашеньки Путря».


Про життя та творчість юної художниці з Полтави Саші Путря, яка прожила лише 11 років, але залишила величезну творчу спадщину розповідає Марина Логінова – культуролог, директор Харківського Музею життя та творчості родини Реріхів.

25.05.2023 Відеолекція «Прагнути до Прекрасного»

На youtube-каналі Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха розміщена відеолекція «Прагнути до Прекрасного».


У лекції йдеться про значення Краси та її еволюційну роль у філософській і художній творчості художника з позиції енергетичного світогляду Живої Етики. Обґрунтовується актуальність ідей С.М. Реріха щодо значення мистецтва у вдосконаленні людини під час глобальних криз сучасної цивілізації. Лектор – М.Ю. Логінова, культуролог, директор Музею життя та творчості родини Реріхів Харківського Культурного Центру імені М.К. Реріха.